1000 mil Trans Czecho-Slovakia PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 
Napsal (a) Libor Štěpánek   
Středa, 14 Říjen 2009 15:10
Jéňa Kopka, cyklistický fenomén, extrémní biker a dobrodruh. Když mi vyprávěl o tom co připravuje na léto roku 2010, úplně se mi tajil dech. Dva dny jsem potom nemyslel na nic jinýho a už se viděl někde tam na biku s čelovkou v horách. Málem jsme propásli i termín pro odevzdání jeho nové knihy Cesty peklem a sněhem. 1000 mil Trans Czecho-slovakia bude první skutečný bikový ultramaraton v Evropě. Stručná pravidla závodu jsou následující: pravděpodobný termín je červenec nebo srpen příštího roku, přesun závodníků na start bude hromadný - autobusem. Startovné se bude platit na pokrytí nutných nákladů. Závod má ale i svého silného sponzora z oblasti sportu.
Trať závodu povede z Humenného do Aše severní cestou přes Tatry, Fatru, Beskydy, Jeseníky, Orlické hory, Krkonoše, Jizerky, Lužické a Krušné hory. Podle GPS-ky. Když sjedeš z trati z jakéhokoliv důvodu, musíš se na tom samém místě napojit. Trať teda bude stejně dlouhá pro všechny a bude se kontrolovat v cíli podle GPSky. Na trati bude jen pro závodníky pár kontrolních stanovišť, kde se můžete trochu vyspat pod střechou a odpočinout si. Dovolená pomoc při závodě - žádná. Když sjedeš (kvůli noclehu, nákupu, defektu) někam do údolí a najezdíš při tom 50 km na kole nebo v autě s někým koho si stopneš, tak je to v souladu s pravidly, když dodržíš celou trať. Všechno co budeš potřebovat si vezeš s sebou nebo si to můžeš koupit. Buchty s mákem od mámy si můžeš poslat předem někam poštou. Časové rozdíly mezi jednotlivými účastníky v cíli se předpokládají i několik dnů. Vůbec se tak v cíli s ostatními závodníky možná nepotkáte. Kdo bude v cíli první a prokáže korektní data z GPSky - vyhrál. Kategorie - muži, ženy. Z Aše si každý zajistí dopravu domů sám. V případě úspěchu akce se další rok pojede v opačném směru.
Tak nějak mi to hlavní a jediný organizátor Jéňa Kopka řekl během asi 15 vteřin u kafe. Hned ten večer jsem na kousek papírku namaloval logo akce a pak už jen přemýšlel o tom co povezu a co můžu nechat doma. Vím, že bych to moc chtěl absolvovat.
Více informací od 01.01.2010 na www.jankopka.cz
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Z fotogalerie

Jarosovska slapka 2010 12.jpg
Jizerka 2015 28.jpg
soustředění Zadar 2012 49.jpg