Jak se jezdí po Gardě PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 
Napsal (a) Veronika Kadlecová   
Sobota, 24 Říjen 2009 08:29
Když padl návrh zopakovat si loňskou dovolenou v Itálii, neváhala jsem ani vteřinku. Prvních pár dní jsme si naplánovali strávit u moře nedaleko Benátek. Měli jsme tu koncentrovat síly na druhou polovinu dovolené v sedlech našich biků u jezera Lago di Garda. Jak se posléze ukázalo, odpočinková část dovolené se zvrhla ve sportovní maratón složený z hodu talířem, beachvoleybalu, společenských her a soutěží „kdo namíchá lepší drink“, „kdo víc vypije“ a hlavně „kdo vydrží nejvíce“. S poslední disciplínou jsem se trochu prala, takže jsem byla po čtyřech dnech ráda za přesun do bikového ráje Smile.
Nemohli jsme se samozřejmě hned napoprvé umrtvit výstupem na nejbližší horu. Hlavní plánovač tras Kamil vybral lehčí projížďku na Pregasinu. Téměř celá cesta vedla po silnicích či udržovaných cyklostezkách, kterých je v Itálii víc než dost. Jediným vzrušením na cestě byl nebezpečně vypadající kamenitý sjezd, který ale „uniqáci“ zdolali Wink a Danči několikanásobný defekt, když zřejmě celým kolem projela trnovým keřem. Jinak se ale první den na kolech obešel bez větších komplikací a ani loňský výlet po italských nemocnicích s Tombou ani nikým dalším se naštěstí neopakoval Smile!
Druhý den bylo v plánu projet za několik hodin snad celé Alpy. Jezdili jsme opravdu cestou, necestou, lesem, nelesem, po hřebeni i po cestičkách, které ale rozhodně nebyly určeny k cyklistice. Odměnou nám byly nádherné výhledy, našlapané kilometry po cestách, na kterých nebylo možné potkat jiného bikera a pocit ze zdolaného vrcholu bez ztráty na životech (i když některé úseky cesty byly vyloženě život ohrožující). Další dva dny už jsme neriskovali neprozkoumané a radši jsme se vydávali vstříc pouze turisticky „profláknutým“ místům. Trestem nám za to byly davy cyklistů a turistůFrown. Vše je kompletně zdokumentováno ve fotogalerii.
A protože jsme domů dorazili v pátek večer, srdce bikerů nám neodpustilo absolvovat po náročném týdnu ještě místní závod 3. ročníku cross country Rýnarecké bejkovny. Můj osobní pocit z něj byl super, hravě jsem si poradila se všemi technickými nástrahami trati, ale k mé smůle se v posledním kole projevily vypité drinky, probdělé noci a naježděné vysokohorské kilometry. Z druhého místa jsem se propadla na celkové čtvrté mezi ženami. Barvy týmu alespoň obhájila Zdenča, která vyhrála Smile! Klukům v kategorii Hobby do 40 let se taky dařilo: Kamil 6. místo, Vesi 4. místo a Fíďa 3.místo.
Takže první závody po dovolené na Gardě byly bramborové a unavené, ale celkově mám velmi dobrý pocit z naježděných italských kilometrů a natrénované techniky a věřím, že vše v příští sezóně zúročím Wink.
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Z fotogalerie

Jihlavská 24 MTB 152.jpg
soustředění Zadar 2012 27.jpg
Jihlavská 24 2013 051.jpg