Na závěr sezóny PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 
Napsal (a) Veronika Kadlecová   
Pondělí, 25 Říjen 2010 19:51
Na stromech začalo žloutnout listí, ranní teploty se blíží nule a vyjížďka na bajku v „krátkým, krátkým“ je minulostí. Je tu zase konec sezóny a já strávila další rok v našem jihlavském bajkovém týmu.

Mně osobně tento rok přinesl spoustu nových zkušeností a zážitků. Vyzkoušela jsem si pár závodů cross country zařazených v seriálu českého poháru, kde má člověk možnost se porovnat s několika špičkovým českými závodnicemi a tyto závody právem patří mezi jedny z nejtěžších v České republice. Podívala jsem se do Francie na několik etap nejznámějšího silničního etapového závodu Tour de France. Měla jsem možnost si zde ověřit, že kopce, které účastníci tohoto závodu „vyšvihnou“ nahoru průměrnou rychlostí 20km/h, jsou opravdu velikáni a na jejich zdolání by se mi hodilo pár lehčích převodů. Zabajkovala jsem si v Beskydech a v okolí francouzského Briançonu, který se řadí k jednomu z nejvýše položených měst v Evropě. V obou těchto místech je hodně těžké najít lehký terén.

Le Tour de france Beskydy Briançon

Vtipnou tečkou na závěr byla jízda rychlé záchranné služby Jindřichův Hradec, kterou jsem svoji sezónu víceméně zakončila.
To jsou moje zážitky, ale náš tým čítá kolem třiceti členů, proto mě napadlo shrnout zde nejzajímavější okamžiky letošní sezóny našeho týmu jako celku.
Určitě první povedenou akcí bylo zimní soustředění v Černém Dole v Krkonoších. Nezapomenutelné jsou naskejtované kilometry po upravovaných cestách, ale i sjezdy červené sjezdovky na běžkách vedoucí k našemu bydlení a následné společenské večery v rytmu španělských kytar. Na jaře jsme se často setkávali při silničních trénincích, kdy jsme ve skupině 5-10 „modrásků“ najížděli kilometry po Vysočině.

jarní tréninky jarní tréninky jarní tréninky jarní tréninky

Za již tradiční zahájení sezóny je považován závod Okolo Zudova vrchu, kde se nám podařilo obsadit stupně vítězů jak v mužské tak v ženské kategorii.

Naše hromadné působení pokračovalo na UNIQA open day – akci, které se zúčastňují zaměstnanci pojišťovny UNIQA a my, jako zkušení cyklisté, pro ně vytváříme zajímavý program s kolem.

Asi nejvíc mediálně prezentovanou akcí byla doprovodná vyjížďka s handbikerem Heřmanem Wolfem na začátku jeho každoroční cesty přes Českou republiku, který přenášela Česká televize.

Cestaza snem Cesta za snem Cesta za snem Cesta za snem

 

To je jen stručný výčet těch nejpovedenějších akcí našeho týmu. Podrobněji si vše zrekapitulujeme na zakončovacím „chaťáku“ na Čeřínku, kde se každoročně sejdeme ve veselé náladě a hojném počtu.
Takže za týden na chatě ahooj!

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Z fotogalerie

Genesis Bike Prague v cíli
Jihlavská 24 2013 033.jpg
Jizerka 2015 17.jpg