Bajkovej kemp na Čeřínku PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal (a) Jana Čechová   
Úterý, 26 Duben 2011 17:20
Před pár měsíci napadlo našeho nového předsedu Jirku uspořádat na Čeřínku přímo ukázkové bajkové soustředění, které by mohlo pomoci hlavně začínajícím cyklistům. Nápad se mi moc líbil, protože se taky ještě musím hodně učit. Krom toho se tak objevila i možnost velmi příjemně stráveného víkendu.Kemp se konal od pátku 22. dubna do neděle 24. dubna 2011. První den jsme trénovali techniku, která činí často problémy a pořádně se ji naučit je naprosto ZÁSADNÍ Smile. Páteční trénink se sjezdy, prudkými točkami, kameny a kořeny byl jako vždy famózní a též jako vždy jsem se v něm pěkně vyžívala. Tentokrát jsem sice asi techniku pilovala pod své možnosti, neboť překvapivě absentovaly pády, nicméně snaha byla a příště už to musím zvládnout bez chyby!
V sobotu jsme vyrazili na dlouhý trénink, který byl pro něžné pohlaví (tj. mě a Zdenku) spíš závodní, protože tachometr mi po 75 km ukazoval průměrnou rychlost skoro 20 km/h. A to jsme rozhodně nejeli žádným rovinatým terénem, takže nebylo moc divu, že nohy poté pořádně zabolely. Jedinou kaňkou jinak perfektního dne byl pořádný hlaďák, který mě přepadl paradoxně až v restauraci v Řásné. Zde jsme hodinu polozoufale čekali na jídlo, abychom se poté dozvěděli, že vlastně vybraný chod už není… Po dalších dvaceti minutách jsem obdržela náhradní pokrm, který byl studený a rozhodně neodpovídal standardům mého vyhladovělého žaludku. No ale nebyla jsem jediná, komu už hlady selhávaly základní životní funkce. Smile
Po náročném tréninku jsme nezaháleli ani večer. Reichy si velmi pečlivě připravil přednášku a za pomoci důmyslně vyrobeného flipchartu vše přehledně ilustroval. Dokonce na figurantce předvedl i regenerační masáž a sobě pak provedl automasáž Smile.
Na neděli pak náš il presidente připravil zlatý hřeb celého soustředění, a to tréninkový závod členů týmu. Jirka vytyčil kolem chaty asi 1 km dlouhý okruh, který nebyl vůbec snadný a asi nejhorší pasáž představovalo kratší prudké stoupání na jehličnatém podkladu, který nepříjemně klouzal. Po sobotním náročném tréninku byla docela výzva vydržet ještě hodinovou intenzitu na cross country okruhu. Myslím, že si většina z nás na trati ještě pořádně „hrábla“ a celý závod tak představoval určité vyvrcholení víkendu. Nejrychlejší byl nakonec eliťák Vesi, který tak určitě kvalitně potrénoval na další pohárový závod, jenž ho čeká v Aši.
Myslím, že na závěr lze shrnout, že se jednalo o výbornou akci, která se jistě bude v budoucnu opakovat. Ještě upozorňuji, že soustředění bylo průběžně dokumentováno pro příští generace, a tak si fotky mj. od našeho profi Foťáka můžete prohlédnout ve fotogalerii.
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Z fotogalerie

Jihočeský pohár Novosedly 27.8.2011 07.JPG
Krkonose 2010-Veronika 01
Chorvatsko 2014 - Pavel 070.jpg