Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší
Napsal (a) Pavel Kos
Středa, 20 Červenec 2011 17:45
V pořadí 4. závod seriálu Cyklo Sport Hájek liga 2011 se odehrál v neděli 17.7.2011 a z našeho týmu se ho zúčastnilo 5 závodníků. Nechyběli již zkušení borci Libor a Michal, ale ani mladí a nadějní závodníci jako Kája a Pavel. A samozřejmě se na trať také vydala zástupkyně něžného pohlaví Zdeňka Němcová, která předvedla naprosto suverénní výkon.

Trať závodu nás zavedla do okolí Nové Bystřice a měla charakter okruhu, který měřil 30 kilometrů. Zkušenější závodníci si ho objeli dvakrát a my mladší jen jednou. Start byl naplánován na desátou hodinu pro delší trať a Já s Kájou jsme odstartovali o pět minut později.

Start proběhl celkem hladce, protože peloton čítal jen 97 startujících. Než jsme se však stihli dostat z města, minuli jsme Zdeňku, kterou potkala nepříjemná situace, protože jen pár set metrů po startu bojovala s prázdným kolem. Nakonec ztratila okolo patnácti minut, ale protože je to závodnice silná jak po fyzické tak i po psychické stránce dokázala vše spravit, smazat svojí ztrátu a nakonec i vyhrát ve svojí kategorii na dlouhé trati. Avšak nebyla to jen ona, kdo se probojoval na stupně vítězů. Druhé místo vybojoval totiž Karel Moravec na krátké trati. Sice pěkný výsledek, ale také těsný souboj o první místo, které nakonec našemu mladému závodníkovi uniklo o pouhé tři vteřiny, ale nevadí Kájo, příště už to určitě vyjde. No a třetí místo získal Michal Novotný, který si zajel dlouhou trať a celkově skončil 6. což je po jeho nepovedeném vstupu do sezóny, kdy několik měsíců nemohl závodit, určitě pěkný výsledek.

Po závodě nám zkušení borci ukázali, jak umí plavat :-D

UNIQA Jihlava se opět dobře prezentovala a z Nové Bystřice přiváží kompletní stupně vítězů - vše zdokumentováno ve fotogalerii.