Na masovku vlakem PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 
Napsal (a) Pavla Benešová   
Úterý, 22 Květen 2012 20:30

Ano, správně...a to na Kolo pro život, závod, který byl mírně zastíněn „čtyřiadvacítkou", nicméně nejenom v Jihlavě se závodilo, ale dřelo se i v jiné části republiky a to v Mladé Boleslavi.

Po rozhovoru s pár lidmi z našeho týmu, jsem se rozhodla přece jenom závod zkusit i když to skýtalo cestu vlakem, pobyt na závodišti v naprosté samotě (přestože tam bylo, jen těch závodících, věru přes tisícovku) a vůbec ten pocit, že jedu někam, kde to neznám a kde jsem poprvé, mi nepřidal. Vagón byl luxusní, speciálně pro cyklisty... skoro jako když vezou trestance, všichni pohromadě, hezky oddělený.

Kolu jsem dodala zánovní obutí...ani dres Uniqy jsem si na to nevzala, v domnění, že víc splynu s davem a že budu pak míň nervózní. No kdyby byla přímá úměra mezi mojí nervozitou a konečným výsledkem, zřejmě bych trhala rekordy.

Na dlouhý trati bylo lidí jako při masakru, ale na krátký jenom 300 respektive 150, pač těch druhých 150 tvořila kategorie fitnes...a vůbec jsem nebyla vzadu, stoupla jsem si na start asi půl hodiny před a byla jsem tak v jedné třetině. Trasa nebyla vůbec náročná, jenom nahoru a dolů, místy, pro zatraktivnění, po rovině. Pláště jely jako po másle, já jela jako namazaná, no ideální stav...až do doby kdy jsem píchla a veškeré mazání šlo do kelu.

5 minut jsem koumala nad tím, jak to, že ta duše je pořád nafouklá, když jsem viditelně píchla a dalších pět minut mi trvalo, než jsem tu duši vyměnila...samozřejmě že jsem to nasadila špatně, takže jsem posledních 10km jela jako na koni, pač mi házelo zadní kolo, ale dojela jsem a v cíli k mé radosti, jsem píchla zase. Naštěstí má Kooperativa zdarma servis, tak jsem tam skákla.

Můj čas byl 1:39, ofiko čas 1:52...a to na mě ještě chlapi na chvostu, když jsem je s nadáváním předjížděla, křičeli, že se nemám kam hnát, že už na bednu nejedu...ani jsem jim nestihla říct, že jedu na čas!

Nakonec to zase tak strašný nebylo, najíst mi dali, napít taky, duši mi vyměnili i nafoukli, dvakrát jsem se střetla tváří tvář s legendou Pro Tour, co víc si přát, takže příště zas, v modrým.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Z fotogalerie

vylety 10.JPG
Přes tři vrchy Vysočiny 9.7.2011 14.JPG
Jihlavská 24 2013 021.jpg