Malevil Cup 2012 PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 
Napsal (a) Martin Pleschinger   
Neděle, 24 Červen 2012 20:54

Nedalo se odolat. S účastí na mistrovství Evropy v MTB maratonu konaném prakticky za humny jsem počítal už dlouho a důvodů je hned několik.


Díky zkušenému a solidnímu pořadateli už snad po závodě nebudu mít ten pocit, který jsem měl po letošní Jizerské 50. Jezdivá trať je akorát dlouhá, ani moc lehká a ani moc težká, značení i zázemí tradičně funguje... A hlavně - závod se koná ve mě dokonale známých terénech Lužických hor, kde jsem bikově vyrůstal v sedle železného oře značky Reta, na sobě bavlněné triko a na hlavě helmu se síťkou...
Eliťáci letos startovali s půlhodinovým náskokem, takže jsem na startu stál ve druhé řadě, a taky mohlo se mohlo jet ostře hned od lajny. wink Někdy ve třetím kopečku mi došlo, že druhá lajna pro mě dneska nebude to pravé a postupně jsem si odcouval o pár skupinek dozadu. Jelo se, kilometry přibývaly, první lehká krize na mě přišla ve stoupání z Hrádku nad Nisou na cca 27. kilometru. Nic vážného, v parádním terénu Německem jsem se zase rozjel a začal předjíždět jak soupeře, tak i členky ženského elitního pelotonu, který startoval s náskokem 15 minut. S odstupem musím říct, že jsem se asi rozjel trochu přes míru, protože v klíčovém stoupání na Hvozd na šedesátém kilometru mi řádně seklo a na vyjetí v sedle jsem musel vynaložit více sil, než bylo v tu chvíli zdrávo...
Z výšlapu na Hvozd jsem se vzpamatovával vlastně až do posledního těžkého výjezdu na Myslivny na 75. kilometru. Jak mi v loňském roce přišel terén závěrečných kilometrů mírně jalový a v porovnání s úsekem Německem mezi Petrovicemi a Hvozdem i nudný, tak jsem byl tentokrát rád, že to konečně odsýpá. Trochu jsem se vzpamatoval a zase pár borců předjel - některé ten den již poněkolkáté - a pospíchal do cíle. Největší výzva přišla na závěrečné louce. Čistě náhodou zrovna přede mnou přijížděla Zdenka do cíle na kratší trase - a je jasně vidět, že jsme to letos oba dali do cíle opravdu naplno. Fotek je díky Pavle samozřejmě mnohem víc.
Výsledek, si myslím, ujde. Páté místo v kategorii je, jak každý závoďák ví, mnohem lepší, než čtvrtésmiley, a na bednu to ten den rozhodně nebylo.

Jak jsem zmínil v úvodu - i přes pár drobností v organizaci, které se přetřásají v diskuzi - za rok zase na startu...

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Z fotogalerie

Chorvatsko 2014 - Pavel 029.jpg
Přes tři vrchy Vysočiny 9.7.2011 19.JPG
XC Čeřínek 28.jpg