Langenlois C1 XCO PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 
Napsal (a) Karel Moravec   
Čtvrtek, 10 Duben 2014 21:00
Zdravím Vás Karel Moravec, po dlouhé zimní přípravě, kdy jsme se vůbec neflákali, ale naopak jsme tvrdě trénovali, jsou tu první závody. 30. 3. 2014 jsme se tedy vypravili na první závod sezony, (Pro Adama to byl již druhý závod. Týden před tím si to poprvé vyzkoušel v kategorii ELITE na pražském poháru ve Zličíně) do Rakouského městečka Langenlois. Sešla se zde celá Česká špička včetně nás „hobíků“ mně, Adama Lavičky a Šimona Vítů a spousty skvělých zahraničních závodníků.  Závody se zde konaly už v sobotu, ale my jsme se toho nebáli a chtěli jsme se poprat v cross country C1.    
Okruh měřil 6 km s šíleným převýšením 230 metrů. Pro juniory a ženy byly vypsány 4 kola + zaváděčka a pro eliťáky 6 + zaváděčka. Trať byla fyzicky velice náročná, jezdilo se jen „nahoru a dolů“ a sjezdy byly dost rychlé a prašné.  Pro juniory a ženy zazněl startovní výstřel už v 10:00. Já se Šimonem jsme byli na startu s dalšími 45 mlaďochy. Po startu jsme se řítili do dvoukilometrového kopce, po kterým přišel technický sjezd do cílové brány, poté jsme museli objet ještě čtyři celá kola. První okruh začal hnedka pěkně z vostra do prudkého technického výjezdu, poté následovala krátká rovinka a hnedka další kopce s kořeny. Po výjezdu tohoto kopce se jelo kousek po rovině a pak přišel první prašný sjezd a následovala prudká levá, před dalším výjezdem byla ještě jedna rovinka. Další výjezd nás protáhl krásnými vinicemi, poté přišel úvodní sjezd.
Mně se jelo celkem dobře, ale chtělo by to zapracovat na technice. Skončil jsem na 18., Šimon na 29. pozici.
V 13:30 byl odstartován závod ELITE a U23, ve kterým si jako prvoročák skvěle vedl Adam. Nebyl předjet o kolo žádným závodníkem, což svědčí o výborném  výsledku a to o 69. pozici ze 120 závodníků a v kategorii U23 byl 22.
Musíme však stále makat a makat, abychom jsme se ukazovali v dobrém světle i na dalších závodech. V galerii je pár fotografií.
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Z fotogalerie

Okolo Zudova vrchu 2014 04.JPG
vylety 11.JPG
Krkonose 2010-Veronika 11